Filo ve Uzun Dönem Araç Kiralama İşlem Rehberi

Üye Olma Adımları

1. Üye Ol Linkine Tıklanması

www.garentapro.com'a üye olmak için ana sayfamızdan sağ üst köşede "ÜYE OL" seçeneğini tıklayın.

2. Üyelik Formunun Doldurulması

Açılan "Ücretsiz Üyelik" sayfasında istenilen bilgilerini eksiksiz doldurun. Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, "Çelik Motor A.Ş tarafından kişisel bilgilerim kaydedilerek, aşağıdaki işaretlemiş olduğum iletişim kanal/kanalları vasıtasıyla ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili her türlü ticari elektronik ileti gönderilmesini ve iletişime geçilmesini kabul ediyorum.." kutucuğunu EVET olarak işaretleyebilirsiniz. "Üyelik Koşulları'nı okudum, anladım kabul ediyorum.." kutucuğunu işaretleyip "Onayla" butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

3. Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/ya Değişiklik Yapılması

Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıklayarak telefon bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. "Favorilerim" sekmesinden, ilginize çeken kampanyalarımızı kaydedebilirsiniz. "teklifim" sekmesinden siparişlerinizin sipariş tarihini, sipariş numarasını, teklif onay durumu / açıklama, ödeme durumu ve yüklediğiniz belgelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Üye Girişi Adımları

1. Üye Girişi Yapılması

www.garentapro.com adresine girin ve sağ üst köşedeki "Giriş" linkine tıklayın. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin. "Giriş Yap" butonuna basın.

2. Üyelik Şifresinin Unutulması ve Tekrar Talep Edilmesi

Eğer şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" linkine tıklayın. Açılan pop-up penceredeki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve "Şifremi Gönder" butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.

Ürün Satın Alma Adımları

1. www.garentapro.com Sitesinin Açılması

www.garentapro.com adresine girip kiralamaya başlayabilirsiniz.

2. Araç seçimi

Kiralama yaparken seçtiğiniz aracın, yıllık km, kiralanacak yıl, para birimi, fiyat aralığı ve ödeme seçeneği tercihlerinizi yaparak, sepetinize artı işareti ile gösterilen "Sepete Ekle" butonu ile ekleyebilirsiniz.

3. Alışveriş Sepetine Gidilmesi

Sepetinize ürün ekledikten sonra alışverişe devam etmek istiyorsanız; araç seçimine aynı sayfada kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, "Devam" butonuna tıkladıktan sonra sepetinize gidebilirsiniz.

4. Alışveriş Sepetinde Değişiklik Yapılması

Sepetiniz sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz. Ek hizmetlerden faydalanmak isterseniz "Seçiniz" butonuna tıklayarak, hgs yönetimi, vale hizmeti, İstanbul dışı teslimat, kış lastiği, lastik depolama hizmeti, İstanbul içi teslimat ve logo hizmeti seçeneklerini satın alabilirsiniz.

5. Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması

"Ön Bilgilendirme Formu'nu Okudum, Anladım, Kabul ve Teyit Ediyorum." butonunu işaretledikten sonra "Teklif Al" butonuna tıkladığınız zaman doküman ekle sayfasına yönlendirileceksiniz. İstenilen belgeleri yükledikten sonra devam butonuna tıklayınız.

6. Teklif Takibinin Yapılması

Teklif aldığınız aracın durum takibini, teklif takip ekranından inceleyebilirsiniz.

7. Ödeme Süreci

Teklif talebiniz eksiksiz evrak kontrolü sonrası onaylanır ve süreç Finans birimine düşer, onaylandıktan sonra bilgiler doğrultusunda sözleşmemiz hazırlanarak müşterimize iletilir. Müşterimizden gelecek imzalanmış olan sözleşme maili beklenir. Müşterimize ödemesini yapabileceği ekran otomatik mail ile gönderilir.

8. Siparişin Tamamlanması

Ödeme tamamlandıktan sonra istenmiş olan aracın işlemleri başlatılır. Müşterimize teslimat maili ile aracını teslim alabileceği yer ve saat bilgisi paylaşılır. Müşterimiz bu maile istinaden aracı teslim alacak yetkili ismi bildirir ve araç teslimatı gerçekleştirilir.


Döküman Yükleme
Teklif alındıktan sonra yönlendirilen sayfada dökümanları ekle butonuna tıklanmalı. İstenilen evraklar ".jpg, .jpeg, .png, .pdf, .xls, .xlsx, .doc veya .docx formatında olması gerekmektedir. Dökümanlar eksiksiz ve başarı ile yüklendikten sonra, süreci teklifim alanından takip edebilirsiniz.


Sonradan Ek Hizmet Satın Alma Adımları
Teklif alındıktan veya araç teslim aldıktan sonra ek hizmet satın almak istediğinizde, üye girişi yapılıp teklifim detayındaki ek hizmet ekle/görüntüle alanına girerek, ek hizmet satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Faturalandırma işlemi ödeme koşulunuza göre yapılacak olup, teslim alınan araçlar ile ilgili ek hizmetlerde yeni bir ek protokolün imzalı halinin tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.


Raporlar Alanı
Kullanıcı bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra Online Raporlarım alanına tıklanıp, filo raporları, sözleşme bazlı raporlar (km aşım, ödeme planı, detay ve maliyet raporu), finans raporları (dbs takibi, ödemeler, e-fatura/ekstre görüntüleme), süresi dolacak sözleşme, servis hizmetleri (bakım, onarım, hasar, yedekleme, yol yardım, servis noktaları ve lastik talebi) ve sorgulama hizmetlerine (trafik cezaları, hgs/ogs, muayene, anlaşmalı kaza tespit tutanağı gibi bir çok faydalı dökümana) detaylıca ulaşabilirsiniz.


Bilgilendirme
İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce iptal butonunu kullanarak siparişinizi iptal edebilir ve isterseniz üst bölümden sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.


"Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

• İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
• Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
• Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
• Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.
Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır."